Sobota, 25 października 2014, czyli do KOŃCA ROKU 2014 pozostało 67 dni  


O NASZEJ SZKOLE


Gimnazjum nr 4 im. Wojska Polskiego w Chorzowie jest szkołą położoną na osiedlu Żołnierzy Września. Znajduje się w centrum osiedla i jest szkołą środowiskową, leżącą w znacznej odległości od ruchliwej ulicy. Budynek jest trzykondygnacyjny.
Szkoła ma asfaltowe boisko do koszykówki, piłki nożnej i siatkówki. Budynek posiada portiernię i szatnie uczniowskie. Zajęcia edukacyjne prowadzone są w 23 salach lekcyjnych, w tym znajduje się kilka pracowni, m. in. językowa, biologiczna, chemiczna, fizyczna, komputerowa. Szkoła jako jedna z pierwszych dysponowała skomputeryzowaną biblioteką. Od tego roku działa czytelnia multimedialna dostępna dla uczniów przed i po lekcjach. Do dyspozycji uczniów jest sala gimnastyczna, sala aerobiku oraz dwie siłownie. W szkole znajduje się świetlica szkolna oraz stołówka. Zajęcia pedagoga szkolnego prowadzone są w gabinecie terapeutycznym. Dla rady pedagogicznej przeznaczony jest pokój nauczycielski. Od kilku lat działa sklepik prowadzony przez ajenta.


Do szkoły w roku szkolnym 2004/2005 uczęszcza 495 uczniów (19 oddziałów). W szkole zatrudnionych jest 53 pedagogów, większość z nich posiada wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Reszta to nauczyciele, którzy mają ukończony licencjat i uzupełniają swoje wykształcenie na studiach magisterskich. Wszyscy nauczyciele jednak posiadają wymagane kwalifikacje do wykładanych przedmiotów. Na bieżąco prowadzone są przez dyrektora hospitacje zajęć, zwłaszcza nauczycieli stażystów, wg opracowanego wcześniej harmonogramu, co wpływa na podwyższenie jakości kształcenia.


Nauczyciele podejmują na bieżąco doskonalenie i podwyższają swoje kwalifikacje. Systematycznie odbywają się konferencje szkoleniowe Rady Pedagogicznej.

Uczniowie naszego gimnazjum uczą się dwóch języków obcych. Językami kierunkowymi jest j. angielski lub j. niemiecki. Dodatkowo uczniowie wybierają jeden z trzech języków: angielski lub niemiecki.


Dla naszych uczniów organizowane są wyjazdy. Są to obozy letnie i zimowe, kilkudniowe wycieczki dla prymusów, a także "Zielone szkoły" dla uczniów gimnazjum. Na wyjazdy takie poszukujemy sponsorów, finansujemy je z puli Rady Rodziców, prowizji, tak, aby koszt własny uczestników (szczególnie wycieczek dla prymusów czy też ubogich uczniów) był jak najniższy. Wystąpiliśmy również z inicjatywą, by w czasie egzaminów uczniowie piszący mieli jak największy komfort, więc reszta uczniów szkoły uczestniczyła w rajdzie szkolnym.

Nasza szkoła jest organizatorem wielu już cyklicznych miejskich i rejonowych konkursów, w których bierze udział wielu uczniów chorzowskich gimnazjów, np. Międzygimnazjalny Konkurs Chemiczny, międzygimnazjalny konkurs "Twoje zdrowie w Twoich rękach", Archidiecezjalny konkurs plastyczny, konkurs piosenki polskiej "Szansa na Sukces" .

Nasi uczniowie biorą udział w wielu konkursach i zawodach sportowych, gdzie zdobywają wysokie lokaty.

Szkoła, pragnąc zwiększyć swoją atrakcyjność dla uczniów i ich rodziców przeprowadziła trzykrotnie wewnętrzne mierzenie jakości pracy szkoły, które objęło osiem obszarów opracowanych na bazie wypracowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty oraz przez szkołę. Przedstawiały się one następująco:
1. Kształcenie - jego efekty, organizacja i przebieg,
2. Opieka i wychowanie,
3. Baza szkoły,
4. Współpraca ze środowiskiem lokalnym,
5. Kultura i klimat szkoły,
6. Funkcja opiekuńcza szkoły,
7. Wewnątrzszkolny System Oceniania i Szkolny System Wychowawczy,
8. Kompetencje nauczycieli.

Wnioski z mierzenia były bardzo pozytywne.
W roku 2001/2002 mierzenie dotyczyło tylko wybranych, najbardziej interesujących nas obszarów - 1 - KSZTAŁCENIE - JEGO EFEKTY, ORGANIZACJA I PRZEBIEG (w części rozwoju zainteresowań uczniów), 5 - KULTURA I KLIMAT SZKOŁY oraz 7 - WSO i SSW .
Reasumując wyniki stwierdzić należy, iż placówka charakteryzuje się wysoką jakością kształcenia, opieki i wychowania, a jakość ta jest na bieżąco, zgodnie z potrzebami i wynikami raportu podwyższana.

W roku szkolnym 2002/2003 mierzenie dotyczyło losu naszych absolwentów. Okazało się, że nasi uczniowie kontynuują naukę w dobrych szkołach. Dużym sukcesem jest to, iż prawie 40% absolwentów uczęszcza do LO, a prawie 27% do techników, a tylko 11,96% naszych byłych uczniów postanowiło uczyć się w zasadniczych szkołach zawodowych.
Na bazie wyników wewnętrznego mierzenia jakości pracy szkoły opracowano plan pracy szkoły na najbliższe trzy lata. Dokument zawiera misję i wizję szkoły oraz plan rozwoju szkoły.


więcej


SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - REJON
wiadomość dodano: 2014-10-21

Po raz kolejny w tym roku szkolnym mogliśmy emocjonować się podczas zawodów sportowych. Tym razem drużyna dziewcząt rywalizowała w przełajowych biegach sztafetowych (rejon). Uczennice naszej szkoły po ostrej walce na trasie musiały zadowolić się czwartym miejscem. Jest to wynik najlepszy w ostatnich latach, jednak patrząc na przebieg rywalizacji trzeba dodać, że do miejsca na podium zabrakło nam kilka sekund!

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Zespół wystąpił w składzie:
1. Karolina Jauernig
2. Wiktoria Smakosz
3. Julia Kozioł
4. Dorota Janecka
5. Wanesa Kowolik
6. Ewa Kosowska
7. Agnieszka Siekiera
8. Weronika Nieradzik


więcejPASOWANIE NA UCZNIA GIMNAZJUM NR 4 W CHORZOWIE
wiadomość dodano: 2014-10-19

Tradycją naszego Gimnazjum jest przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej szkoły. Kolejna taka uroczystość odbyła się w piątek 17 października 2014r.
Uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrektora Szkoły, wychowawców oraz Samorządu Uczniowskiego ślubowali m.in. rozwijać swoje możliwości intelektualne, zdobywać jak najlepsze wyniki w nauce, przestrzegać zasad i norm zachowania godnego ucznia Gimnazjum nr 4, dbać o pozytywny wizerunek szkoły.
Po ślubowaniu Dyrektor Szkoły mgr inż. Krzysztof Pikula wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy.
Na zakończenie uczniowie klasy 3b  na wesoło  udzielili swoim młodszym kolegom kliku rad nt.  właściwego zachowania.


więcejINDYWIDUALNE MISTRZOSTWA LEKKOATLETYCZNE W CHORZOWIE
wiadomość dodano: 2014-10-03

Podczas tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Chorzowa mogliśmy aż dziesięciokrotnie oklaskiwać naszych medalistów w konkurencjach lekkoatletycznych!

Sportowcy naszej szkoły pokazali prawdziwego "ducha walki" uzyskując bardzo dobre wyniki w rywalizacji z najlepszymi.

Na najwyższym stopniu podium,zdobywając złoty medal, stanęli:
 • Karolina Jauernig - bieg 100m - klasy trzecie
 • Natalia Faber - rzut piłeczką palantową - klasy pierwsze
 • Tomasz Szmidt - pchnięcie kulą - klasy trzecie
Po srebrne medale sięgnęli:
 • Martyna Loch - pchnięcie kulą - klasy drugie
 • Łukasz Machoczek - skok w dal - klasy trzecie
 • Wiktoria Ciechanowska - skok w dal - klasy pierwsze
Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyli:
 • Wiktoria Smakosz - bieg 600 m - klasy drugie
 • Emilia Kawka - pchnięcie kulą - klasy trzecie
 • Michael Kuźniarkiewicz - piłeczka palantowa - klasy pierwsze
 • Patryk Skolik- bieg 1000m - klasy trzecie
GRATULUJEMY!


więcejSZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
wiadomość dodano: 2014-10-03

Nowy rok szkolny i nowe sukcesy naszych sportowców. Podczas sztafetowych biegów przełajowych mogliśmy cieszyć się z osiągniętych wyników naszych biegaczy,którzy bardzo  dobrze wypadli w rywalizacji z chorzowskimi szkołami.

Drużyna dziewczyn zajęła 3 miejsce awansując jednocześnie do zawodów rejonowych. Natomiast chłopcy uplasowali się na 4  miejscu. Dodajmy, że w rywalizacji brało udział 13 szkół z Chorzowa.

Dziewczyny wystąpiły w składzie:
 • Smakosz Wiktoria
 • Jauernig Karolina
 • Janecka Dorota
 • Kozioł Julia
 • Nieradzik Weronika
 • Kowolik Wanesa
 • Siekiera Agnieszka

Chłopcy wystąpili w składzie:
 • Sarna Robert
 • Skolik Patryk
 • Sas Igor
 • Nowak Jakub
 • Pietrzyk Maciej
 • Stanik Szymon
GRATULUJEMY!


więcejWYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2014
wiadomość dodano: 2014-10-01

30 września br. w naszej szkole  odbył  się V finał akcji Samorządy mają głos – jednego dnia wyborów do władz samorządów uczniowskich. W akcji brało udział prawie 900 szkół z całej Polski, które zdecydowały się zorganizować demokratyczne wybory przedstawicieli uczniów. Wspólny dzień wyborów ma na celu promocję angażowania uczniów w życie szkoły. Organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Głównym celem akcji „Samorządy mają głos” jest zwiększenie roli samorządów uczniowskich w polskich szkołach, uczynienie z władz samorządu rzeczywistej reprezentacji uczniów i zyskanie przez nich realnego wpływu na obraz szkolnej rzeczywistości.

W wyborach wzięło udział 226 uczniów, którzy oddali 193 głosy ważne. Na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego starowali:
 • Tomasz Nowrot klasa 2a
 • Martyna Loch klasa 2c
 • Marcin Froch klasa 3a
 • Dagmara Skarbek klasa 3b
 • Paulina Walczak klasa 3b

Najwięcej głosów otrzymała Martyna Loch - 78, zostając tym samym Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015.
Jej zastępcy to Marcin Froch i Paulina Walczak.

Nowo wybranemu Zarządowi Samorządu Uczniowskiego i przewodniczącej serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.


więcejPASOWANIE NA UCZNIA GIMNAZJUM NR 4 W CHORZOWIE
galerię dodano: 2014-10-19
wyświetleń: 180
WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2014
galerię dodano: 2014-10-01
wyświetleń: 181
OSOBLIWOŚCI ŚWIATA FIZYKI 2014
galerię dodano: 2014-09-16
wyświetleń: 167
UROCZYSTE ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ 75. PUŁKU PIECHOTY W CHORZOWIE
galerię dodano: 2014-09-05
wyświetleń: 269
OBCHODY 75. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
galerię dodano: 2014-09-01
wyświetleń: 130
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
galerię dodano: 2014-09-01
wyświetleń: 350
BEZPIECZNIE KIBICUJĘ - MĄDRZE DOPINGUJĘ - MŁODY KIBIC - FINAŁ 2014
galerię dodano: 2014-07-11
wyświetleń: 204
OSTATNI DZIEŃ ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
galerię dodano: 2014-06-27
wyświetleń: 540
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
galerię dodano: 2014-06-26
wyświetleń: 638
XXI RAJD SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH MIASTA CHORZÓW
galerię dodano: 2014-06-15
wyświetleń: 178ZEBRANIE Z RODZICAMI
wiadomość dodano: 2014-09-09

W dniu 9 września br. (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie organizacyjne.


Zapraszamy!


więcejE-DZIENNIK LIBRUS
wiadomość dodano: 2013-09-09

W roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole funkcjonuje e-Dziennika Librus. Uczniowie i rodzice mogą na bieżąco monitorować postępy w nauce oraz kontaktować się z nauczycielami.

Aby zalogować się do e-Dziennika można skorzystać z linku zamieszczonego na stronie internetowej naszej szkoły


lub wpisując w przeglądarce internetowej adres www.dziennik.librus.pl

Skrócona inastrukcja obsługi e-Dziennika dostępny jest w wersji pdf


więcej© 2006 Gimnazjum Nr 4, 41-500 Chorzów, ul.Ślaska 3, tel./fax (032) 2 418 576
Wszystkie prawa odnośnie materiałów zamieszczonych na stronie są zastrzeżone. Wykorzystanie całości lub fragmentów zabronione.
Stronę odwiedzono 180908 razy

Strona umieszczona na serwerze NAZWA.PL
Projekt i wykonanie egeodeta 2006